It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?

İptal ve İade Koşulları

 

e-elektromarket.com ‘dan alımını yaptığınız tüm ürünler, üretim hatalarına karşı garantimiz altındadır.

 

Montaj sırasında ve Uygulamadan kaynaklanan hatalar garanti kapsamı dışındadır.Garanti Kapsamında değiştirilecek ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte orijinal ambaljı içerisinde ve tüm parçaları ile eksiz olarak gönderilmelidir. Belirtilen koşulları sağlanmayan ürünler kesinlikle garanti kapsamına alınmaz ve tarafınıza tekrar aynı şekilde gönderimi sağlanır.

 

 İADE..

İade hakkından faydalanabilmeniz için; yapılan satışın 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun Kapsamına giren bir satım sözleşmesine dayanması; iadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

 

Ürünün kutusu üzerindeki, üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelâtinli ambalajın açılması,tekrar satılabilirlik özelliklerinin kaybedilmiş olması durumlarında,(ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında) iade taleplari kabul edilmemektedir. ALICI, ürünü kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle yükümlüdür. Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

 

İade işlemlerinin gerçekleşmesi için öncelikli olarak e-elektromarket.com adresinden iade formunu doldurmanız gerekmektedir.  Bu form doldurulmadan yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir. Bu hakkın kullanılması halinde, size veya 3. kişiye teslim edilen ürüne ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur.

 

İade hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli size iade edilir ve ürün iade alınır. Fatura aslı gönderilmezse, size KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükleriniz iade edilemez.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

 

İade edilecek ürünün kargo ücreti GÖNDERİCİ tarafından karşılanacaktır.

Kargonuzu gönderdikten sonra, gerekli olması halinde, 12 haneli gönderi kodunu paylaşmanız istenebilir. Lütfen kargo gönderi numarasını saklayınız.

İade kargonuz e-elektromarket.com‘a ulaştıktan sonra size bir bilgi e-postası gönderiyor ve ürün bedelini ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade ediyoruz. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir.